CHP’de Adaylar Belli Olmaya Başladı: Erzincan’da Sürpriz İsim

CHP’de milletvekili adayları belli olmaya başladı. DEVA, Gelecek, Saadet ve Demokrat Parti seçime CHP listesinden girerken, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün de Erzincan birinci sıradan aday gösterileceği öğrenildi.

Toplantı saat 09.30’da başladı…

CHP Parti Meclisi (PM), Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sunulacak olan milletvekili aday listelerini belirlemek üzere Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında 09.30’da toplandı.Toplantı devam ederken adayların belirlendiğine dair bilgiler geliyor.

T24’ten Eray Görgülü’nün haberine göre; Parti Meclisi toplantısından gelen ilk bilgilere göre Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Erzincan birinci sıradan aday gösterilecek.

Listede yer alan isimler şu şekilde ⬇️

Diken’den Altan Sancar’ın haberine göre aday listeleri şöyle:

Ankara 1’inci bölge

1. Gamze Taşçıer

2. Deniz Demir

3. Okan Konuralp

4. Sadullah Ergin (DEVA)

5. Aliye Timisi Ersever

6. Mustafa Nedim Yamalı (Gelecek Partisi)

7. Deniz Çakır

8. Kemal Akkurt

9. Aysun Palalı Köktaş

10. Elif Topkaya Sevinç

11. Hüseyin Can Güner

12. Aycan Günday Koçtürk

13. Armağan Erdoğan

*Ankara 2’inci bölge

Murat Emir

İstanbul

*İstanbul 1’inci bölge

1. Oğuz Kaan Salıcı

2. Gamze Akkuş İlgezdi

3. Fethi Açıkel

4. Gökhan Günaydın

5. Birol Aydın (Saadet Partisi)

6. Ahmet Ersagun Yücel

7. Elif Esen (DEVA)

8. Hasan Karal (DEVA)

9. Cemal Enginyurt (DP)

10. Selim Temurcu (Gelecek Partisi)

11. Ali Gökçek

12. Suat Özçağdaş

13. Doğan Çakmak

14. Özcan Baripoğlu

15. Sevgi Kılıç

16. Olgun Çelik

*İstanbul 2’inci Bölge

1. Namık Tan

2. Yunus Emre

3. Gökhan Zeybek

4. Enis Berberoğlu

5. Mustafa Kaya (Saadet Partisi)

6. Yüksel Mansur Kılınç

7. İhsan Mesih Şahin (Gelecek Partisi)

8. Evrim Rızvanoğlu (DEVA)

9. Berna Sukas

10. Fuat Yıldırım

11. Onur Aydın

12. Işık Öğütçü

13. Soner Özimer

14. Mehmet Ali Yüksel

15. Şaban Karaaslan

16. Elmas Aruz

*İstanbul 3’üncü Bölge

1. Engin Altay

2. Erdoğan Toprak

3. Türkan Elçi

4. İlhan Kesici

5. Zeynel Emre

6. Medeni Yılmaz (DEVA)

7. Bülent Kaya (Saadet Partisi)

8. Doğan Demir (Gelecek Partisi)

9. Özgür Karabat

10. Mustafa Yeneroğlu (DEVA) 

11. Turan Taşkın Özer

12. Doruk Bulut

13. Oğuz Kemal Yakar

14. Turgay Özcan

15. Utku Caner Çaykara

16. Habibe Çiftçioğlu (Gelecek Partisi)

*İzmir 1’inci Bölge

  • Yüksel Taşkın

  • Ahmet Tuncay Özkan

  • Sevda ERdan Kılıç

  • Murat Bakan

  • Ednan Arslan

  • Seda Kaya (DEVA)

  • Haydar Altıntaş (DP)

  • Devrim Barış Çelik

  • Sefer İpekli

  • Güldem Atabay

  • Şahbal Aras

  • Fulya Akçay

  • Mehmet Şahin Fırat

  • Birgül Değirmenci

*İzmir 2’inci Bölge

  • Gökçe Gökçen

  • Rıfat Nalbantoğlu

  • Rahmi Aşkın Türeli

  • Mahir Polat

  • Salih Uzun (DP)

  • Deniz Yücel

  • Deniz Bilici (Gelecek Partisi)

  • Hüseyin Sezer

  • Esin Doğan Metin

  • Altan İnanç

  • Emine Helin İnan Kınay

  • Ayten Gülsever

  • Nurşen Balcı

  • Burak Kotan

Adana

1. Orhan Sümer

2. Müzeyyen Şevkin

3. Burhannetin Bulut

4. Sadullah Kısacık (DEVA)

5. Ayhan Barut

6. Berke Duvan

7. Hüseyin Keser

8. Erkan Karakaya

9. Orhan Toplum

10. Kübra Özbiçer

11. Ahmet Korkmaz

12. Sercan Polat

13. Murat Öztanrıöver

14. Ebru Yılmaz

15. Elife Müftüoğlu

Antalya

  • Sururi Corabatur

  • Cavit Arı

  • Aliye Coşar

  • Mustafa Erdem 

  • Şereffettin Kılıç (Saadet Partisi)

  • Serap Yazıcı Özbudun (Gelecek Partisi)

  • Murat Özçelik 

  • Ercüment Taşdemir

  • Nilüfer Defeci

  • Vahap Tuncer

  • Sibel Gezen

  • Ramiz Atakan

  • Emrah Yurtlak

  • Zehra Milli 

  • Hatice Kübra Turan

  • Müge Gezginci Uysal

  • Mehmet Gök

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir