Bitcoin Analistleri BTC İçin Umutlu: Hedeflerini Açıkladılar!

Bitcoin boğaları 25 bin doları güçlü savunmaya devam ediyor. Analistlere göre BTC fiyatı ‘Wyckoff ders kitabı’ hareketleri gösteriyor. Bitcoin analistleri, bu döngünün BTC fiyatının en düşük seviyelerine indiğine giderek daha fazla inanıyor.

Popüler analist BTC için yeni dipler beklemiyor

Son veriler, lider kripto paranın önemli bir kırılma seviyesinin altında 26.600 dolara odaklandığını gösteriyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, önceki gün ABD’nin son makroekonomik veri raporlarından silkindi. Enflasyonun beklenenden daha inatçı olduğuna dair ipuçlarına rağmen BTC geleneksel piyasalara katılarak yükselişe geçti. Yenilenen yükseliş havasının ortasında, ticaret firması Eight’in kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe, BTC’nin yeni düşük seviyelerden kaçınacağı konusunda umutlu.

Bu bağlamda analist, “Bitcoin potansiyel bir yükseliş kırılmasını harekete geçirebilir. Ancak düşük seviyeleri tekrar test etmediğinden emin olmamız gerekiyor.” diyor. Bu arada, Almanya’nın en büyük kredi kuruluşu Deutsche Bank, kripto saklama lisansı için başvuru yaptı. Bu haberlere atıf yapan analist, boğaların piyasayı yönlendireceği bir seviye olarak 25.000 doları görüyor. Bu doğrultuda analist, şu açıklamayı yapıyor:

25.000 dolarda bir yükseliş gördük ve daha yüksek rakamlarda tutunmalıyız. Bu durumda, 25.600-25.900 doları tutmalıyız. Çünkü bunun altında, bazı hareketleri gerçekten görmeden önce etkinleştirilecek bir ton durak göreceğiz.

200 EMA ile BTC 1 haftalık grafik. Kaynak: TradingView

Bitcoin analisti: Eylül ayı rektember değil!

Önemli hareketli ortalamalar (MA) kümesinin altında kalmasına rağmen, 200 haftalık üssel hareketli ortalama (EMA) destek görevi görmeye devam ediyor. BTC bu seviyeyi Mart ayında geri kazandı. Ayrıca bu, herhangi bir boğa piyasasının başlangıcında önemli bir özellik. Michaël van de Poppe, şu yorumu yapıyor:

Bu döngüde en düşük seviyenin görülme olasılığının arttığını düşünüyorum. Neden mi? Çünkü yine 200 Haftalık EMA’nın üzerinde tutuyoruz. Büyük olasılıkla bu sefer de bunun üzerinde kapanacağız. Eylül ayı ‘rektember’ değil. Öyle görünüyor ki buradan devam edeceğiz.

BTC açıklamalı grafik. Kaynak: Michaël van de Poppe/

Analist, bir önceki günün en yüksek seviyesi olan 26.800 doları, BTC’nin kırması gerektiğini vurguluyor.

Wyckoff klasik BTC fiyat toparlanmasını ortaya koyuyor

Bu arada, iyimser bir uzun menzilli görüş benimseyen ticaret kaynağı Stockmoney Lizards da aynı şekilde BTC fiyatının daha da yükselmesi gerektiği sonucuna varıyor. Analist, Wyckoff yöntemini kullanarak geçtiğimiz yılın fiyat hareketini genişletilmiş bir “birikim” aşamasıyla karşılaştırıyor.

Bu, bir varlığın fiyat döngülerini tanımlar. Ayrıca, Wyckoff’ta “Bahar” olarak bilinen düşük bir salınımdan sonra tetikleyiciyi doğru bir şekilde tanımlamak, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını veya önceki daha yüksek bir ticaret aralığına dönüşü ortaya çıkarabilir. Stockmoney Lizards için Bahar, Bitcoin 2022’nin sonlarında dibe vurduktan sonra gerçekleşti. Bu doğrultuda analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Ocak ayında baharı, Mart sonunda kırılmayı ve şimdi de ikinci geri dönüşü gördük. Bu Wyckoff ders kitabı’ davranışı.

BTC karşılaştırmalı grafiği. Kaynak: Stockmoney Lizards

Bitcoin fiyatı yükselmeye hazırlanıyor

Kripto analist David ise BTC’nin teknik görünümünü şu şekilde değerlendiriyor. Haftalık grafik BTC’nin ters baş ve omuz formasyonunu tamamladığını gösteriyor. Ayrıca, 12-19 Haziran haftasında boyun çizgisini destek olarak başarıyla teyit ettiğini ortaya koyuyor (sarı oklar). Bu durum, fiyatın bir sonraki hafta 31.500 dolar seviyesindeki kilit direnç bölgesine keskin bir şekilde yükselmesine yardımcı oldu. Daha sonra reddedilmeyle karşılaşsa da, böylesine güçlü bir toparlanma, duyarlılığın rallilerde satıştan düşüşlerde satın almaya geçtiğini ve Bitcoin’in Kasım 2022’de 15.500 dolardan düşük bir döngü oluşturduğunu gösteriyor.

Şu anda BTC, ters baş ve omuz formasyonunun boyun çizgisinden bir kez daha toparlanma sürecinde. Ayrıca, bir yükseliş pin çubuğu şamdanı (yeşil ok) oluşturuyor. Eğer başarılı olursa, haftalık RSI’daki gizli yükseliş sapmasını teyit edecek. Bu da genellikle yükseliş trendinin devam etmesine yol açan bir yükseliş sinyali olacaktır. Bu gerçekleşirse Bitcoin, formasyonun yüksekliğini kırılma noktasına bağlayarak hesaplanan 35.000 dolarlık formasyon hedefine doğru ilerleyecektir.

BTC haftalık grafik . Kaynak: TradingView

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir