Togg, Fatih Altaylı’nın da konuşma yapacağı etkinliğin sponsorluğundan çekildi

Türkiye’nin yerli otomobili Togg, Brand Week İstanbul sponsorluğundan çekildiklerini duyurdu. 

Gazeteci Fatih Altaylı, Togg’un projelerini ve iş modelini eleştiren açıklamalarda bulunarak, eleştirilerde bulunmuştu. Bu nedenle Togg, gelen tepkilerin ardından Brand Week İstanbul sponsorluğundan çekildi.

Yapılan açıklamada, ”Bazı mecralarda, etkinlikte yer alma şeklimizin amacı dışında tartışmalara konu olması üzerine organizasyondan çekilme kararı aldık” denildi. 

Altaylı: Bir otomobil, bir siyasi araç, bir siyasi meta haline getirildi

Konuyla ilgili kendi internet sitesinden yazdığı yazısında konuyla ilgili açıklama yapan Altaylı, “Bunu yapmaya mecbur bırakıldıklarını tahmin ediyorum.” dedi. 

Altaylı şu ifadeleri kullandı: 

“Aslında burada tek “sorun” ben değildim. Bunu etkinliğe, organizasyona saldıranların farklı mesajlarında görmek mümkün. Saldırının hedefi ben gibi gösterilsem bile, etkinliği hedef alanların farklı mesajlarında, sadece benim değil, etkinliği organize eden firmanın kimliği de hedefe oturtuluyordu. İktidar sahipleri açısından rahatsız edici olan bu etkinliği düzenleyenlerin, CHP ve CHP’li belediye ile yakın oldukları iddiası idi. Togg’un sponsorluğunu eleştirenler, bir yandan da “İmamoğlu’na yakın birinin eşinin organize ettiği bir etkinlik nasıl olur da bizim Togg’umuz tarafından desteklenir” mesajları veriliyordu. Bir otomobil, bir siyasi araç, bir siyasi meta haline getirilmişti. Togg’a asıl zararı veren aslında bu tavırdı.

Tüm topluma hatta tüm dünyaya hitap etmesi gereken bir endüstriyel ürün, bir parti, bir siyasi görüşün malı, bir tür Siyasal İslamcı bayrağı haline getiriliyordu. Markaya asıl zararı veren de aslında buydu.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir